TR
EN
RU
Kalite Politikalarımız & Standartlarımız

Kalite Politikamız

Seçil Kauçuk'un kalite politikası, "tüm çalışanlarının” katılımı ile;

  • Sunduğumuz ürün ve hizmetlerle tam müşteri memnuniyetini sağlamak,
  • Uluslararası standartlar ve Müşteri Şartnamelerine uyumlu çalışmak,
  • Tüm Proseslerimizi Sürekli iyileştirerek yüksek verimlilikle çalışmak,
  • Çalışanların sürekli gelişimi için eğitimleri etkin kılmak,
  • Yaratıcılığımız ile hedeflediğimiz pazarlarda payımızı ve rekabet gücümüzü arttırmak,
  • Süreç, performans göstergelerine dayalı hedefleri değerlendirmek suretiyle süreçlerin sürekli iyileştirilmesini sağlamak,
  • Teknolojideki gelişmeleri takip ederek uygulamaya almak,
  • Bu hedeflerimize ulaşmak için planlı ve sistematik çalışmaları yaygınlaştırmak,

 


Kalite Standartlarımız

ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ISO / TS 16949:2009 yönetim sistemi sertifikalarına sahip Seçil Kauçuk’ta kalite güvence yönetimi, hammadde girişinden ürün bitimine kadar olan üretim süreçlerinde, alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilir.

Ürünlerin kontrolünde yapı sektöründe kapı pencere contalarında yönelik TS 7510 ve DIN 7863, altyapı sektöründe TS EN 681-1 ve DIN EN 681-1 standartları; altyapı borları fiziksel performansında DIN EN 1916, abca performansı olarak DIN EN 1917 normları temel standartlar olarak alınmaktadır. Diğer özelliklerde ilgili DIN, ASTM ve arzu edilen diğer normlara göre ve özel müşteri taleplerine göre üretim yapılabilmektedir.

Müşteri bu standartların üzerinde, fonksiyonları daha artırılmış ürünler talep edebilir. Sürekli müşteri odaklı olarak çalışmayı prensip edinmiş olan Seçil Kauçuk, müşterinin talep ettiği tüm fonksiyonları ve daha da önemlisi, müşterinin teknik olarak tanımlayamadığı taleplerini de alarak, müşterisi adına tasarım geliştirir, müşterinin talep ettiği fonksiyonlan sağlar ve müşterisi adına "müşteri standartlarını" oluşturur.

Seçil Kauçuk, bu kapsamda dünya çapında faaliyet gösteren standardizasyon kuruluşları ve alanında lider bağımsız test şirketleri ve otoriteleri ile sıkı bir işbirliği içinde çalışmaktadır. Müşterinin ihtiyaç duyduğu kalite standartları konusunda, gerekli sertifikaları sağlamak amacıyla yetkili kuruluşlarla işbirliği yaparak sertifikalandırma süreçlerini yönetir.