TR
EN
RU

AR-GE

Sektörün en gelişmiş AR-GE laboratuvarlarından birine sahip olan Seçil Kauçuk Araştırma ve Geliştirme tesisleri, 2017 yılında bakanlıkça onaylanarak AR-GE Merkezi olmuştur.Seçil Kauçuk AR-GE Merkezi'nde, değişen tüketici talepleri ve Seçil'in "koşulsuz müşteri memnuniyeti" prensibi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu prensipten hareketle, Seçil Kauçuk AR-GE Merkezi; 

  • Ürün değişiklik ve güncellemelerini gerçekleştirmek, 
  • Pazar ihtiyaçlarına zamanında cevap vermek, 
  • En hızlı ve en düşük maliyetle ürün geliştirmek, 
  • Yeni ürün oluşturmak, 
  • Kalite iyileştirme çabalarını kesintisiz yürütmek, 
  • ve en önemlisi sürekli inovasyon felsefesi ile çalışmaktadır.

AR-GE Merkezi’mizin yaptığı ürün geliştirme, iş geliştirme ve inovasyon çalışmaları ile sektörel olarak alanında Seçil Kauçuk’ un liderlik ve öncülük konumunu pekiştirmektedir..

Seçil Kauçuk stratejik hedeflerini yaratıcılık ve yenilikçilik üzerine kurmuştur. Entelektüel bilgi birikimi ile inovasyon ve AR-GE çalışmaları yapmak ve bunu pazara entegre etmek temel hedefleri arasındadır. 

Laboratuvar ve Hamur Karışım Departmanı, AR-GE bünyesinde yapılandırılarak, eş zamanlı malzeme geliştirme ve test faaliyetlerinin hızla gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. 

Ayrıca, Seçil AR-GE, Türkiye’nin büyük üniversiteleri ve uluslararası akreditasyona sahip laboratuvarlar ile birlikte projeler yürütmekte, aynı zamanda TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu) ile de pek çok bilimsel projede iş birliği yapmaktadır.


ÜR-GE

Seçil Kauçuk bünyesinde Ürün Geliştirme Departma'nın ana hedefi, geliştirme süreçlerini, tüm aşamalarında müşteri beklentilerini aşacak hız ve etkinlikte gerçekleştirerek müşteri tatminini sağlamaktır. Bölümde başta EPDM kauçuk olmak üzere tüm elastomerlerin (Silikon,NBR, SBR, NEOPREN vb) kalıp ve ürün tasarımları yapılmaktadır. 

Otomotiv, beyaz eşya,altyapı, inşaat ve diğer sektörlerin ihtiyaç duyduğu her tipte metal takviyeli, co-ex, tri-ex, renkli, bantlı, floklu, mastikli, desenli, silikonlu ve kaplamalı ürünlerin fizibilite çalışmaları, tasarımları, geliştirilmeleri, prototip üretimleri ve ürün gerçekleştirme çalışmaları entegre bir biçimde etkin olarak yürütülmektedir. 

Bünyemizde bulundurduğumuz Quick Vision tarama cihazları ile tersine mühendislik çalışmaları yürütülerek müşteri beklentileri kısa sürede ve doğru biçimde karşılanabilmektedir. Ekstrüzyondan ya da enjeksiyondan elde edilen ürünlerin nihai ürün haline getirilmesi amacı ile gerekli olan her çeşit finisyon makinesi, klavuzlar, ekipmanlar tasarlanmakta ve üretimleri gerçekleştirilmektedir.